Leczymy: uzależnienie od alkoholu, narkotyków, leków, seksu, hazardu, komputera i internetu, zakupów.

 

Miej cierpliwość dla wszystkich
a zwłaszcza dla siebie.
Nie zniechęcaj się swoją niedoskonałością, lecz każdego ranka wstawaj ze świeżą odwagą. Nie ma lepszej drogi do osiągnięcia trzeźwego życia niż wciąż zaczynać od nowa , nigdy nie myśląc, że już zrobiłeś dosyć.

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU
Alkohol jest najpopularniejszym, najczęściej stosowanym i najlepiej znanym środkiem odurzającym wpływającym na psychikę człowieka oraz na jego funkcjonowanie. Sposób oddziaływania alkoholu na organizm sprawia, że osoba będąca pod jego collage_uzależnienia_smallwpływem może być właściwie bezbłędnie zidentyfikowana przez otoczenie.
Umiarkowane i okazjonalne picie alkoholu spotyka się z akceptacją otoczenia, ponieważ jest to trunek pity na całym świecie i towarzyszy nam w różnych ważnych okolicznościach.
Znane są również skutki jego nadużywania, które prowadzą do chronicznej choroby, zwanej uzależnieniem alkoholowym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z charakteru tego uzależnienia, które przychodzi podstępnie i rozwija się w momencie, kiedy nie mamy o nim pojęcia. Atakuje z ukrycia i nagle. Zazwyczaj za późno dowiadujemy się o jego obecności. Uświadamiamy sobie wtedy, kiedy już bardzo trudno wyjść z sideł nałogu. Sam proces choroby podzielony jest na etapy. Na każdym z nich towarzyszy nam coraz większa destrukcja oraz pogorszenie stanu zdrowia. Nieleczony alkoholizm może prowadzić nawet do śmierci.
Alkoholizm to choroba nieuleczalna, chroniczna, jedynie jej objawy mogą zostać wyleczone. Możemy jedynie zaprzestać picia. Sam nałóg pozostanie z osobą uzależnioną do końca życia.
Alkoholik nie potrafi uświadomić sobie w pełni stopnia i rozwoju choroby. Postrzeganie własnej sytuacji jest zniekształcone. Zazwyczaj problem z piciem jest zauważalny, ale towarzyszą mu różne wytłumaczenia. Niestety cechy te zazwyczaj wpływają na brak chęci do leczenia. Moment uświadomienia sobie konieczności jego rozpoczęcia jest zazwyczaj przełomowy. Przy jednoczesnym zdecydowaniu się na terapię prowadzi zazwyczaj do zaprzestania picia.


Czy grozi mi uzależnienie od alkoholu?

 • Tak, jeśli zauważamy, że alkohol działa na nas odprężająco, przynosi ulgę, redukuje niepokój, pomaga w walce ze stresem, ośmiela, pobudza do działania, czy reguluje emocje.
 • Duże ryzyko uzależnienia pojawia się wtedy, kiedy dana osoba zaczyna inicjować spotkania alkoholowe, pije dużo i nie potrafi przestać. Alarmujące powinno być dla nas wyprzedzania kolejek, częste przypadki upicia, czy picie mimo przeciwwskazań lekarskich.
 • Tak, jeśli pijemy w samotnie, czy w ukryciu. Gdy nie są już nam potrzebne spotkania towarzyskie, by pić trunki alkoholowe.
 • Tak, jeśli prowadzimy samochód nawet po niewielkiej ilości alkoholu.
 • Tak, jeśli nie chcemy rozmawiać o nadużywanym przez siebie alkoholu. Jeśli zmieniamy temat, ilekroć się ten pojawia, jeśli reagujemy gniewem, agresją, gdy ktoś chce nam odebrać okazje do picia, czy ograniczyć je.
 • Kiedy mamy świadomość, że ilość i częstotliwość spożywanego przez nas alkoholu odbiega od normalnego spożywania tego typu trunków przez innych i kiedy staramy sobie sami udowodnić, że możemy nie pić. W tym celu podejmujemy próby „przetrwania” bez alkoholu.

Jak powstrzymać chorobę?
Choroby nie da się wyleczyć, ale można ją powstrzymać i zahamować jej negatywne oddziaływanie na nasz organizm i naszą psychikę. By tego dokonać, należy podjąć terapię. Jak przebiega leczenie?
Alkohol wywołuje wielopłaszczyznowe spustoszenie w naszym organizmie. Źle wpływa on na naszą sferę fizyczną i psychiczną. Określa rodzaj kontaktów społecznych i determinuje naszą wrażliwość duchową.
Leczenie rozpoczyna się od ciała pacjenta, bo wyleczenie jego wydaje się najprostsze i stanowi ono podstawę do dalszych czynności. Należy wyeliminować fizyczne dolegliwości, jakie przynosi nadmierne spożywanie alkoholu. Niezbędne jest odtrucie organizmu oraz leczenie schorzeń wywołanych przez alkohol – niedożywienia, deficytu witamin oraz substancji odżywczych. Po tym etapie przychodzi czas na leczenie psychologiczne. Zrozumienie swojego życia, swojego postępowania i problemów, które spowodowały sięgnięcie po kieliszek. Chodzi o to, by znaleźć inne, alternatywne metody radzenia sobie z własną uczuciowością. Niezbędne jest naprawienie kontaktów z innymi ludźmi. Walka z problemem wymaga odbudowy kontaktów z bliskimi, oczyszczenia najważniejszych relacji i powrotu do realizacji swoich zadań społecznych i zawodowych.
Leczenie duchowości to integralna część terapii. Polega ona na pomocy w odkrywaniu na nowo bardzo ważnych wartości, niezbędnych do codziennego funkcjonowania.
Nie pozwól, by nałóg zepsuł Twoje życie. Zmień swoje życie i skorzystaj z oferty leczenia! Z nałogiem trzeba walczyć kompleksowo!

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD NARKOTYKÓW
Narkomania to jedno z uzależnień wywołujących największy strach w społeczeństwie. Uzależnienie od narkotyków to bowiem ciężka i szybko postępująca śmiertelna choroba. Zazwyczaj zdajemy sobie sprawę do czego ona prowadzi. Czujemy się bezsilni, wiedząc jak wielkie zagrożenie ona powoduje.
Narkomanów spotyka się głównie wśród młodych osób. Jednak choroba ta również dotyka ludzi dojrzałych, którzy zażywając narkotyki, chcą się pozbyć stresów dnia codziennego, odprężyć się, czy wręcz przeciwnie – zmobilizować do działania. Konsekwencje zażywania narkotyków są zazwyczaj drastyczne w skutkach. Dotykają one również osoby współuzależnione – rodzinę, przyjaciół, partnerów, współmałżonków. W takich sytuacjach naturalne stają się stany lęku, przygnębienia, rozczarowań, czy nawet pogłębiającej się depresji.
Mówiąc o uzależnieniu od narkotyków, należałoby mieć świadomość, że ta choroba oddziałuje na dwóch płaszczyznach – dotyka naszej psychiki i fizyczności. Uzależnienie psychiczne powstaje w konsekwencji przyjmowania środka narkotycznego i odczuwania silnej chęci, a nawet potrzeby zażycia go ponownie. Szybkość, trwałość powstałej w ten sposób zależności uwarunkowana jest zazwyczaj charakterem i osobowością osoby zażywającej, ale również właściwościami samego zażywanego środka.
Zależność fizjologiczna (fizyczna) polega z kolei na przyzwyczajeniu się komórek organizmu do zażywanego środka. Narkotyk staje się koniecznym elementem do zachowania równowagi biologicznej oraz chemicznej, bez którego trudno jest normalnie funkcjonować. Nagłe odstawienie środka narkotycznego powoduje bardzo nieprzyjemne skutki. Osoba uzależniona ma różnego typu zaburzenia. Musi borykać się z zespołem abstynencyjnym, dla którego charakterystyczne są: poty, drgawki, dreszcze, bezsenność, biegunki, wymioty, bóle mięśni oraz stawów, brak apetytu. Organizm się odtruwa dzięki detoksykacji. Ten bardzo nieprzyjemny podczas leczenia etap jest jednak konieczny, aby rozpocząć terapię uzależnienia.
Wszystkie narkotyki uzależniają psychicznie. Niektóre także wywołują zależność fizjologiczną.
Leczenie narkomanii polega głównie na wyeliminowaniu chęci zażycia narkotyku, nauce radzenia sobie z tymi pragnieniami. Terapia ma na celu takie pokierowanie pacjentem, by po długim okresie abstynencji nie wrócił on do nałogu.
Jeśli dotyka Cię ten problem, musisz uświadomić sobie, że jego leczenie jest Twoim obowiązkiem. Narkomania bowiem to na każdym etapie uzależnienia zagrożenie dla życia. Nie walcz w pojedynkę z tym zaburzeniem. Skorzystaj z naszej oferty i zacznij żyć na nowo.
Skorzystaj również z Treningu Zapobiegania Nawrotom Choroby.

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD LEKÓW
Lekomania to długotrwałe przyjmowanie, a właściwie nadużywanie, leków, które prowadzi do uzależnienia. Lekoman przyjmuje substancje chemiczne po to, aby uzyskać korzyści zazwyczaj inne niż zapewnia podstawowe działanie leku. Zażywając środki farmakologiczne, może on działać w celu zaktywowania, wywołania senności, czy uczucia szczęścia. Działania leków, wywołane potrzebami lekomanów, mogą być różne. Nadużywanie środków farmakologicznych prowadzi w konsekwencji do stanu, w którym organizm dopomina się ich, a one same stają się dla niego niezbędne. Lekomania najczęściej dotyczy leków nasennych, dopingujących, przeciwbólowych, euforyzujące orz leków hormonalnych czy odchudzających.
Skutki lekomanii mogą być różne. Wszystko uzależnione jest od zażywanej substancji, jej ilości oraz czasu trwania uzależnienia. Jednym z pierwszych objawów jest wzrost tolerancji na lek. Dawki przyjmowanych środków muszą się powiększyć, by uzyskiwany efekt był zadowalający. Kolejnym skutkiem lekomanii są pojawiające się halucynacje oraz inne zaburzenia umysłowe. Nienaruszony nie pozostaje również organizm, uszkodzeniu ulegają różne organy zazwyczaj wchodzące w skład układu pokarmowego. Bardzo groźnym skutkiem lekomanii jest uodpornienie na inne leki. Gdy osoba chora przyjmuje środki pozwalające jej bezpiecznie żyć, uodpornienie na nie, może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji, w tym śmierci.
Lekomanami są ludzie z różnych grup społecznych, o różnych zawodach i wykształceniu. Tego typu problemem dotknięte są zarówno osoby wykształcone i zamożne, jak również bezrobotne o wielu innych nałogach. Zdarza się, że lekomania rozwija się jako nałóg zastępczy po zaprzestaniu picia alkoholu, czy przyjmowania środków odurzających, jakimi są narkotyki.
Lekomania jako problem bezpośrednio dotyczący osób uzależnionych jest przez te osoby nie zawsze dostrzegana. Bywa, że uważana jest za swego rodzaju sposób na życie, przez co jej negatywne skutki są bagatelizowane. Niektórzy lekomani są jednak świadomi swojego problemu. Wielu jednak nie jest w stanie poradzić sobie z nim.
Nie walcz z problemem sam! Skorzystaj z oferty leczenia, która przynosi efekty! Pomożemy Ci zmienić swoje życie.

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD SEKSU
Seksoholizm to najprościej mówiąc uzależnienie od seksu. To stan nasilenia zainteresowań erotycznych, który nabiera patologicznego kształtu. Choroba ta ma destrukcyjny wpływ na życie emocjonalne i społeczne danej jednostki. Seks staje się tą potrzebą, która zaczyna dominować nad całym życiem, stając się jej sensem.
Osoby uzależnione od seksu mają skłonność do patrzenia na świat przez pryzmat tej czynności. Przypadkowe sytuacje, osoby – kojarzą im się jednoznacznie, zdarzeniom nadawany jest czysto seksualny charakter. Choroba ta może mieć wiele form: permanentnego uwodzenia, ciągłego fantazjowania, anonimowego seksu w różnych miejscach, seksu płatnego, seksu zarobkowego, podglądactwa. Bardzo charakterystyczne dla tego zaburzenia jest również uzależnienie od pornografii w internecie, czyli pornoholizm oraz uzależnienie od seksu wirtualnego, czyli cyberseks. Osoby uzależnione często grają w gry erotyczne, mają skłonności pedofilskie, kazirodcze, uprawiają seks z przedmiotami.
Kiedy można mówić o uzależnieniu od seksu?
Uzależnienie od seksu zaczyna być naszym problemem wtedy, kiedy:

 • Myślenie o seksie zajmuje nam coraz więcej czasu. Nie potrafimy zajmować się niczym innym, tylko sprawami dotykającymi sfery seksu,
 • Napięcie rozładowywane jest w jeden sposób – poprzez współżycie seksualne,
 • Inne zajęcia, które do tej pory sprawiały nam radość nie cieszą nas. Unikamy ich, ograniczamy inne rozrywki, spotkania z innymi osobami. Wszystko po to, by mieć jak najwięcej czasu na zbliżenia seksualne.
 • Gdy nie uprawiamy seksu mamy typowe doświadczenia odstawienia: podenerwowanie, trudności w koncentracji, bóle w ciele, napięcie, stany lękowe, bezsenność.
 • Zwiększona potrzeba odbywania stosunków seksualnych. Dotychczasowa częstotliwość odbywania stosunków seksualnych nie daje już satysfakcji.
 • Sfera erotyczna zaczyna panować nad innymi stronami życia. Następuje rozpad więzi partnerskiej, rozluźniają się kontakty towarzyskie. Zwiększają się koszty związane z wizytami w agencjach towarzyskich. Zwiększa się ryzyko pojawienia się chorób przenoszonych drogą płciową, czy uszkodzeń narządów płciowych oraz innych przykrych skutków ubocznych uprawiania w sposób mało odpowiedzialny seksu.

Walka z tym problemem w pojedynkę jest trudna, długa i istnieje mała szansa, że uda nam się wyleczyć. Rozważ naszą ofertę!

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD INTERNETU I KOMPUTERA
Uzależnić można się od różnych rzeczy. Ostatnio coraz częściej obserwuje się uzależnienia od sieci internetowych. Taką chorobę nazywamy siecioholizmem.
Problem zaczyna się dość typowo dla uzależnień. Na początku nie budzi żadnych niepokojów. Oddajemy się poznawaniu Internetu, co nierzadko daje nam wiele przyjemności. Wiele informacji jest przez nas wykorzystywanych w dobry sposób. Są nam pomocne w nauce, pracy, czy po prostu w codziennym życiu. Jednak podatne na uzależnienia osoby mogą w pewnym momencie zauważyć, że surfowanie w sieci zajmuje im bardzo dużo czasu.
Internet staje się dla nas groźnym medium, który odbiera nam czas zarezerwowany na naukę, pracę, wypoczynek, czy spotkania ze znajomymi.
Uzależnienie od internetu staje się bardzo powszechnym problemem społecznym. Jego negatywne działanie jest porównywalne do tego, jakie obserwujemy u osób, będących alkoholikami, czy tych, którzy zażywają środki odurzające, na przykład narkotyki.
Jak rozpoznać pierwsze objawy uzależnienia?
W każdym przypadku uzależnienie można rozpoznać poprzez skutki odstawienia uzależniającego produktu. W przypadku Internetu, osoba uzależniona, mająca ograniczony do niego dostęp, będzie źle się czuła. Będzie towarzyszyło jej podenerwowanie, lęk, a czasami napady furii.
W czasie pracy osoba uzależniona przegląda strony internetowe, nie wywiązując się ze swoich zadań. Po pracy, czy po szkole spędza całe popołudnia przed monitorem komputera. Bardzo długo również bagatelizuje problem. Nie zdaje sobie długo sprawy, jak bardzo po wpływem tego uzależnienia zmieniło się jej życie…
Nie walcz z problemem w pojedynkę! Rozpocznij skuteczną terapię. Zmień swoje życie.

 

LECZENIE UZALEŻNIENIA OD ZAKUPÓW – ZAKUPOHOLIZM

 

„Ludzie nie kupują już butów tylko po to, aby mieć sucho i ciepło w stopy. Kupują zaś to, co pozwala im czuć się męsko, kobieco, silnie, oryginalnie, młodo, czarująco. Kupowanie butów stało się emocjonalnym przeżyciem. Nasz biznes dzisiaj to sprzedawanie nie tyle samych butów, co emocji.”
Francis C. Rooney


Choroba taka jak zakupoholizm naprawdę istnieje i dopada coraz więcej osób. To dokładnie takie samo uzależnienie jak alkohol, narkotyki czy papierosy. Zakupoholizm to nałóg objawiający się tym, że nie możemy się oprzeć pokusie kupowania. Dla zakupoholików robienie zakupów staje się niemal świętością, a hipermarket prawdziwą świątynią, spełniającą ich marzenia. Wyjście do hipermarketu stymuluje ich życie i nadaje jemu sens. Kupnoholik traci kontrolę nad swoimi zakupami, często kupuje rzeczy zupełnie niepotrzebne. Robi tak zawsze w sytuacji stresowej, często wręcz obsesyjnie rozmyśla nad zakupem czegoś nowego. Uzależnieni od zakupów regularnie przekraczają stan swojego konta, brną z kredytu w kredyt.